Namo slėnyje interjero projektas
Projekto interjero dizaineriai: Aurėja Šlančė, Marius Šlančius
Interjero projektavimo vieta: Klaipėda
Interjero projektavimo metai: 2018
Interjero projekto plotas: 205 m²
Interjero projekto aprašymas:
Architektai, kaip interjero dizaineriai, buvo pakviesti suprojektuoti privataus interjero jaunai šeimai priklausančiame puikios, šiuolaikiškos architektūros gyvenamajame name.
Didžiausias projektuojamo objekto privalumas šiuo atveju buvo pati pastato vieta. Gyvenamasis namas iškilo gražiame žaliame slėnyje. Ištisa svetainės siena vitrininiais langais buvo atverta į nuostabius laukinės slėnio gamtos vaizdus. Tapo visiškai aišku ir neišvengiama, kad langai ir vaizdas pro juos yra ir bus pagrindinis pastato interjero akcentas, kad ir kokie sprendimai bus priimti projektavimo procese. Aptarus ateities vizijas su būsimaisiais namo gyventojais, išryškėjo pagrindinės interjero projektavimo gairės. Architektai puikiai suprato užsakovų mintis ir norus, kad žmonės namuose nori pasinerti į visišką ramybę, kur dėmesio neblaško ekstravagantiški interjero sprendimai ar pernelyg išraiškingos detalės, ryškios bei tamsios spalvos. Šiuo atveju pagrindiniai namų erdvę apibūdinantys žodžiai turėjo būti – šviesa, tvarka ir ramybė. Interjero dizaineriai, savo atsakomybe, viską dar turėjo apjungti į bendrą stilių, tolygią ir harmoningą visumą.
Namų išplanavimas pastato architekto buvo atliktas beveik tobulai. Projektuodami interjerą interjero dizaineriai pataisė tik du plano fragmentus: pirmame aukšte panaikino ilgą koridorių einantį lygiagrečiai svetainės, bei šiek tiek, kiek buvo įmanoma pagal planinę struktūrą, padidino šeimininkų vonios kambarį.
Projektavimo eigoje atsisakius pirmo aukšto koridoriaus, laiptai į antrą aukštą tapo matomi iš svetainės, todėl itin svarbi tapo jų estetinė išraiška. Su užsakovais pasitarę, architektai pasiūlė kiek įmanomą skaidresnį sprendimą, kad laiptai atrodytų lengvi ir permatomi, pernelyg neapsunkinantys svetainės bei neužvaldantys viso pirmo aukšto erdvės dėmesio. Priėmus šį sprendimą erdvė vizualiai stipriai prasiplėtė, valgomasis ir svetainė prarado ilgo ir siauro tunelio įvaizdį. Ažūriniai laiptai ir židinio tūris atskyrė šias patalpas nuo holo ir praėjimo į vonios bei darbo kambarį.
Nuosaiki pastato architetūra ir eksterjero apdailos sprendimai padiktavo ir keletą interjero apdailos sprendimų. Eksterjere ties įėjimu panaudotos medienos plokštės architektų – interjero dizainerių pasiūlymu, atsikartojo ir viduje, kaip priemonė padedanti pastato eksterjerą ir interjerą sujungti į bendrą harmoningą visumą. Medienos plokštėmis apdailinta sienos plokštuma tapo svarbiu pirmo aukšto interjero fonu, kuriame išryškėja židinio tūris ir laiptai, o svetainės medžio danga užlinkstanti ant sienos, tarsi įrėmina ervę, kuri įgauna aiškią formą ir vientisumą.
Antrame projektuojamo interjero aukšte išdėstyti šeimininkų ir jų vaikų miegamieji bei vonios kambariai. Pastato vidaus vientisumui išlaikyti vonios kambarių apdailai panaudotos pirmajame aukšte virtuvėje pasikartojančios balto marmuro plokštės bei švelniai balinto ąžuolo plokštumos. Šeimininkų vonios kambarys ir drabužinė nuo miegamojo atskirti mobilia, tam tikromis vietomis matinto stiklo pertvara. Pertvaros slenkančiai sistemai įrėminti, panaudoti juodai dažyto metalo profiliai. Šviesiame interjere kaip maži akcentai tikslingai atsikartoja tamsaus metalo detalės - laiptų sija, pertvaros rėmai, gėlių vazonai bei kitos smulkios detalės.
Pabaigus interjero įrengimo darbus, architektams - dizaineriams didžiausias įvertinimas buvo išgirsti šeimininkų prisipažinimą, kad įsirengę namus, ilsėtis ir atostogauti labiausiai nori tik čia ir niekur kitur.