• AR NAMŲ BIURAS MŪSŲ ATEITIES DARBO VIETA?

    Namu biuras ateities darbo vieta

    Milijonai žmonių visame pasaulyje dėl ligos protrūkio, įvesto karantino ir įmonių priimtų atsargumo priemonių šiuo metu dirba iš namų. Koronavirusas (COVID-19) tiesiogiai ir negrįžtamai nesunaikins darbo tradiciniuose biurų pastatuose reiškinio. Tačiau šis įvykis iš tikrųjų privertė atlikti didelį pasaulinį eksperimentą – „namų biuras“, kuris verslui, miestams ir visuomenei grįžus į normalų gyvenimą, gali paskatinti apsvarstyti darbo namuose naudą ar bent jau pokyčius tradicinėje biuro projektavimo tipologijoje. Šiame straipsnyje siūlau pasidomėti kaip ši situacija gali pavekti biurų vystymąsi, pasidalinti namų biuro interjero sprendimais. 

  • 4 POPULIARIAUSI BETONO PANAUDOJIMO INTERJERE BŪDAI

    Betono panaudojimas gyvenamųjų erdvių interjere paprastai sukelia prieštaringas emocijas. Daugėja žmonių, kuriems ši medžiaga patinka ir jie mielai džiaugiasi betono plokštumomis ar detalėmis interjere. Nemaža dalis visgi nemato betone, kaip medžiagoje, jokios estetinės vertės. Daugumai betonas asocijuojasi su visuomeniniais pastatais ir jų konstrukcijomis. Pasigilinkime į šios nepakeičiamos medžiagos, išgautos tik devyniolikto amžiaus pradžioje, panaudojimo ir išraiškos būdus.

  • REPORTAŽAS – INTERJERO FOTOGRAFAVIMAS Nr. 2

    REPORTAŽAS – INTERJERO FOTOGRAFAVIMAS Nr. 2

    Architekto ar interjero dizainerio darbų rutinoje, tikriausiai įdomiausias žmogui, nesusijusiam su projektavimo ir statybų sfera, yra galutinis rezultatas – realizuoto objekto nuotraukosMes visi įpratę greitai priimti vaizdinį turinį, pageidautina patrauklų ir aiškiai pateiktą. Projektavimo etape tai yra būsimų pastatų, interjerų vizualizacijos – projektuojami 3d vaizdai bei galutinės jų fotografijos. Parenkamų sprendimų priežastys, motyvai, istorijos kelia mažesnį susidomėjimą. Susimąsčiau neseniai, kiek procentų žmonių skaito aprašymus vartydami projektų nuotraukas internete ar spaudoje?

  • SPRENDIMAS KUO PAKEISTI BASEINO APSAUGINĘ TVORELĘ

    Featured Video Play Icon

    Projektuojant lauke esantį baseiną svarbu nepamiršti baseino apsaugos. Naudojant atvirą ar tik plėvele uždengtą lauko baseiną, yra labai didelis pavojus, kad į jį gali įkristi ir nuskęsti vaikai bei gyvūnai. Deja, ši rizika paliekama individualiai atsakomybei. Lietuvos respublikos reglamentai nereikalauja įrengti baseino apsaugos barjerų. Europos sąjungoje reikalavimai šiai apsaugai yra nustatyti tik Švedijoje. Pasaulyje šiuo klausimu pirmauja ir griežtą apsaugą dėl baseinų saugumo yra įvedusi Australija.

    Dažniausiai architektų ar inžinerių projektuojamos vaikų ir gyvūnų apsaugai skirtos baseino apsauginės tvorelės, kurios būna lengvų konstrukcijų, išardomos, lengvos ir skaidrios. Įrengimui plačiai naudojamas metalinis tinklas ar grūdinto stiklo, plastiko lakštai. Mano, kaip architektės, požiūriu, kokios spalvos, formos ar medžiagiškumo bebūtų tvorelės, jos grožio aplinkai tikrai neprideda. Be abejo, funkcionalumas ir saugumas šiuo atveju svarbiausi dalykai ir dėl to neverta net diskutuoti. Tačiau mano manymu, bet kokią problemą galima išspręsti bei rasti abi puses tenkinantį kompromisą pasitelkus fantaziją ir kūrybiškai interpretuojant situaciją.