REPORTAŽAS – INTERJERO FOTOGRAFAVIMAS Nr. 2

REPORTAŽAS – INTERJERO FOTOGRAFAVIMAS Nr. 2

Architekto ar interjero dizainerio darbų rutinoje, tikriausiai įdomiausias žmogui, nesusijusiam su projektavimo ir statybų sfera, yra galutinis rezultatas – realizuoto objekto nuotraukosMes visi įpratę greitai priimti vaizdinį turinį, pageidautina patrauklų ir aiškiai pateiktą. Projektavimo etape tai yra būsimų pastatų, interjerų vizualizacijos – projektuojami 3d vaizdai bei galutinės jų fotografijos. Parenkamų sprendimų priežastys, motyvai, istorijos kelia mažesnį susidomėjimą. Susimąsčiau neseniai, kiek procentų žmonių skaito aprašymus vartydami projektų nuotraukas internete ar spaudoje?

Aš skaitau itin retai, tik ypatingais atvejais, kai projektas yra keistas ir nestandartinis. Dažniausiai tai būna kokia nors įspūdingai neįtikėtina konversija, kaip pavyzdžiui gyvenamas būstas ar parduotuvė įrengta buvusios bažnyčios patalpose, malūne ar iš pirmo žvilgsnio atrodo netinkamose tokiai paskirčiai patalpose. Visais kitais, standartiniais atvejais, aiškiausiai informaciją perduoda vizualus turinys.

Praeitą savaitę su fotografu Dariumi fotografavome naują mano projektuotą privataus gyvenamojo namo interjerą. Jo lengvas, paprastas ir neįpareigojantis stilius bei nuostabi aplinka, mane taip užbūrė, kad, akimirką sakiau, lieku čia gyventi. Ypatingai pribloškiančios istorijos šiuo atveju nepapasakosiu. Pridedu keletą vaizdinių užuominų, interjero detalių bei trumpą aprašymą. Galutinių nuotraukų laukite pasirodant a3d.lt „Interjero projektavimo“ skiltyje.

interjero dizainas

interjero projektavimas fotografavimas

interjero fragmentas

Svarbiausias ir efektingiausias sprendimas projektuojant šį interjerą buvo priimtas dėl laiptų ir koridoriaus apjungimo su bendrąja svetainės dalimi. Pastato projekte buvo numatyta pusiau uždara, nuo svetainės ilga siena atskirta laiptinė. Mano požiūriu, toks sprendimas be reikalo išilgino, vizualiai bei funkciškai susiaurino ir taip ilgą bendrą virtuvės, valgomojo, svetainės patalpą. Atsisakę erdvę dalijančios ir ilgą koridorių formuojančios sienos, laimėjome daugiau erdvės. Laiptai tapo matomu ir svarbiu bendrosios erdvės akcentu. Dėl šios priežasties jiems teko didelis dėmesys projektavimo metu. Pasirinktas sprendimas suprojektuoti laiptus kuo lengvesnius ir kiek įmanoma labiau peršviečiamus, tuo pačiu pasiūlant unikalią ir dizaino prasme patrauklią konstrukciją. Projektinis sprendimas leido laiptus pakabinti ant vienintelės, nuo svetainės pusės nematomos siauros sijos. Iš svetainės dalies pakopų galai sutvirtinti skaidraus grūdinto stiklo turėklu.

Projektuojamo interjero erdvėje esanti stiklinė siena į mišką, nulėmė minimalistinį, paprastą ir šviesų interjero stilių. Projektuojant interjerą norėjosi akcentuoti bendrą išorės ir vidaus harmoniją. Šiuo sprendimu vidaus erdvėse nerasite ryškių, drastiškų sprendimų, kurie blaškytų dėmesį ar konkuruotu su ramiu gamtos vaizdu esančiu už vitrinų, kurios čia šiuo atveju sudaro apie pusę pirmo aukšto patalpų sienų. Šviesios, ramios spalvos formuoja pagrindinę interjero erdvę. Vyraujančios medžiagos – šviesus medis ir modernus, išgrynintas marmuro raštas. Medžio grindys pereina į medžio panelių sieną, kuri kaip fonas išryškina erdvės daugiasluoksniškumą ir joje atsirandančius objektus. Pagrindinis dėmesys skiriamas židiniui ir laiptams. Židinio projekte numatyta atvira lentyna, kurioje laikomos malkos.

interjero fragmentas 2

laiptų projektas

Interjero šeimininkas
Interjero šeimininkas

 

Sveiki, aš esu Aurėja Šlančė - architektė, interjero dizainerė. Šis puslapis sukurtas gilintis ir rašyti aktualiomis interjero dizaino, pastatų projektavimo, fasadų ir interjero medžiagų sprendimų temomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.