SPRENDIMAS KUO PAKEISTI BASEINO APSAUGINĘ TVORELĘ

Featured Video Play Icon

Projektuojant lauke esantį baseiną svarbu nepamiršti baseino apsaugos. Naudojant atvirą ar tik plėvele uždengtą lauko baseiną, yra labai didelis pavojus, kad į jį gali įkristi ir nuskęsti vaikai bei gyvūnai. Deja, ši rizika paliekama individualiai atsakomybei. Lietuvos respublikos reglamentai nereikalauja įrengti baseino apsaugos barjerų. Europos sąjungoje reikalavimai šiai apsaugai yra nustatyti tik Švedijoje. Pasaulyje šiuo klausimu pirmauja ir griežtą apsaugą dėl baseinų saugumo yra įvedusi Australija.

Dažniausiai architektų ar inžinerių projektuojamos vaikų ir gyvūnų apsaugai skirtos baseino apsauginės tvorelės, kurios būna lengvų konstrukcijų, išardomos, lengvos ir skaidrios. Įrengimui plačiai naudojamas metalinis tinklas ar grūdinto stiklo, plastiko lakštai. Mano, kaip architektės, požiūriu, kokios spalvos, formos ar medžiagiškumo bebūtų tvorelės, jos grožio aplinkai tikrai neprideda. Be abejo, funkcionalumas ir saugumas šiuo atveju svarbiausi dalykai ir dėl to neverta net diskutuoti. Tačiau mano manymu, bet kokią problemą galima išspręsti bei rasti abi puses tenkinantį kompromisą pasitelkus fantaziją ir kūrybiškai interpretuojant situaciją.

Rengdami šio individualaus gyvenamojo namo su baseinu projektą, stengėmės paieškoti kitokių sprendimų saugumui užtikrinti. Pasitarę su įššūkių nesibaiminančiais meistrais, nusprendėme įgyvendinti unikalų, suvažiuojančio po terasa baseino dangčio, sprendimą. Baseino uždengimas suprojektuotas ant metalinio rėmo, todėl jį galima drąsiai eksploatuoti – juo galima be baimės vaikščioti, statyti lauko baldus ar užsiimti kita veikla. Tokiu būdu vaikai ir gyvūnai yra visiškai apsaugoti, o plotas virš baseino funkcionaliai panaudojamas kaip terasos tąsa. Norint baseinu pasinaudoti pagal paskirtį, suvažiavęs po terasa dangtis niekam netrukdo ir yra visiškai nepastebimas. Dangtis stumdomas paslėptu varikliu nuotolinio valdymo pultelio pagalba.

projektavimas baseino projektas

sprendimas kuo pakeisti baseino apsauginę tvorelę

baseino projektas

Sveiki, aš esu Aurėja Šlančė - architektė, interjero dizainerė. Šis puslapis sukurtas gilintis ir rašyti aktualiomis interjero dizaino, pastatų projektavimo, fasadų ir interjero medžiagų sprendimų temomis.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.