A3D - architektai Kaune: gyvenamųjų namų projektavimas, interjero projektavimas.

BUTO SU VAIZDU Į UPĘ INTERJERAS

Marius Šlančius
Marius Šlančius
architektas, projektų vadovas
Aurėja Šlančė
Aurėja Šlančė
architektė, interjero dizainerė
Instagram
BUTO SU VAIZDU Į UPĘ INTERJERAS

Projekto interjero dizaineriai: Aurėja Šlančė, Marius Šlančius

Interjero projektavimo vieta: Kaunas

Interjero projektavimo metai: 2019

Interjero projekto plotas: 82 m²

Interjero projekto aprašymas:

Interjero dizaineriams buvo patikėta suprojektuoti interjerą naujos statybos daugiabučiame gyvenamajame name Kaune, pastatytame ant vienos iš didžiausių Lietuvos upių kranto.

Didžiausias gyvenamojo ploto privalumas – pagal išilginę pagrindinės erdvės kraštinę praeinantys vitrininiai langai, už kurių atsiveria nuostabūs tekančios upės ir Kauno senamiesčio vaizdai. Atsižvelgdami į tai, interjero projektavimo metu, projektuotojai ir užsakovai nusprendė išsaugoti kuo atviresnę erdvę, kad iš bet kurio būsto taško galėtum gėrėtis už langų atsiveriančia panorama.

Interjere funkcinio perplanavimo metu suprojektuota pertvara, dalijanti visą butą į dvi skirtingas zonas. Ji dengta tamsiai rudu smulkios vertikalios tekstūros reljefiniu tapetu, kuris yra ne tik vizualiai išraiškingas, bet ir pasižymi itin geromis eksploatacinėmis sąvybėmis. Šios pertvaros dėka būstas medžiagiškai ir funkciškai sudalintas į šviesiąją ir tamsiąją zonas. Pastarajai priskirtos smulkesnės savo plotu, pagalbinės patalpos – tai holas, drabužinė, virtuvė, vonios kambarys. Šie kambariai neturi langų ir yra suprojektuoti tolimiausioje nuo natūralaus apšvietimo būsto dalyje. Didžiosios ir šviesiosios erdvės – svetainė, valgomasis ir miegamasis, naudojasi visais pagrindiniais gyvenamosios erdvės pranašumais. Visos šios patalpos turi išėjimą į erdvų įstiklintą balkoną. Vasaros metu gyvenamųjų patalpų naudojamas plotas prasiplečia dvidešimčia kvadratinių metrų.

Vertikali, tamsi sienų tekstūra, formuojanti pagrindinės erdvės tūrį, atsikartoja ir kituose kambariuose. Miegamajame tapetas pakeičiamas tamsaus medžio vertikalaus rašto sienų plokštėmis. Vonios kambaryje tai pačiai idėjai sustiprinti pasitelkiamos išraiškingos reljefinės keraminės plytelės.

Namų interjeras, turintis gana griežtą spalvinį charakterį, praturtintas minkštomis, apvalainomis šviestuvų ir santechnikos formomis.