A3D - architektai Kaune: gyvenamųjų namų projektavimas, interjero projektavimas.

Namo prie ąžuolo interjero projektas

Marius Šlančius
Marius Šlančius
architektas, projektų vadovas
Aurėja Šlančė
Aurėja Šlančė
architektė, interjero dizainerė
Instagram
Namo prie ąžuolo interjero projektas

Projekto interjero dizaineriai: Aurėja Šlančė, Marius Šlančius

Interjero projektavimo vieta: Kaunas

Interjero projektavimo metai: 2017

Interjero projekto plotas: 307 m²

Interjero projekto aprašymas:

Projektuojamo interjero pastato eksterjere plieno skardos lakštais apdailinti namo stogai apgaubia ir įrėmina betono konstrukcijų sienas. Horizontalūs betono klojinių raštai pratęsiami ir namo viduje – taip architektūra tarsi tampa pilnavidurė, persipina per visą pastato tūrį, o jos elementai įsilieja į interjerą. Betono konstrukcijų sienos paliktos natūralios ir papildomai neapdorotos, atsisakant pernelyg išdailinto, sterilaus įvaizdžio. Jos derinamos su natūralios medienos plokštėmis, galbūt interjere atrodo sunkiai, tačiau sukuria šiltą ir jaukią nuotaiką. Projektuojant interjerą pirmo aukšto grindims pasirinkta balta išliejamo betono danga atsveria sienų apdailos medžiagų sunkumą. Interjere derinamos švelnios ir minkštos bei sunkios ir grubios medžiagos. Ši viena kitą papildančių medžiagų įvairovė sukuria turtingą įspūdžių ir tekstūrų erdvę.

Projektuojamo gyvenamojo namo interjero pirmo aukšto patalpos architektų išplanuotos laisvai, skirtingos paskirties zonos išsidėstę vienoje erdvėje, susietos tarpusavyje ir pereinamos. Iš visų patalpų patenkama į kiemo terasą su baseinu. Erdvės viena nuo kitos atskirtos fragmentais, įrengiant židinį tarp valgomojo ir svetainės, bei ūkinę spintą tarp virtuvės ir valgomojo.

Interjere dėmesio neblaško daiktų gausa, smulkmeniškas dekoratyvumas. Didelė dalis daiktų ir buitinė technika slepiami tarp virtuvės ir valgomojo esančioje spintoje. Svetainėje esantis mėlynas paveikslas atspindi šeimininkų aistrą vandens stichijai ir spalviškai susišaukia su čia pat už lango esančio baseino vandeniu.

Namo gyventojai norėjo namuose jautis patogiai ne tik patys, bet ir didesnėje kompanijoje. Šiam tikslui tarnauja aštuonvietis valgomojo stalas, taip pat erdvi virtuvė su sala. Virtuvėje įrengta ūkinė spinta savo lygiomis plokštumomis slepia gausų maisto ruošos technikos arsenalą. 

Pagrindinėse laisvalaikio erdvėse bendras vaizdas išlaikomas gana švarus, vyrauja minimalistinės formos, natūralių pustonių paletė, dinamiškos šviestuvų kompozicijos ir tekstūrų įvairovė.