REPORTAŽAS – INTERJERO FOTOGRAFAVIMAS

reportažas - interjero fotografavimas

Smagiausias ir keliantis didžiausią pasitenkinimą projektavimo procese neabejotinai yra galutinio rezultato įamžinimas – eksterjero ir interjero fotografavimas. Labai gera matyti gražiai gyvenančius laimingus žmones, aptarti įvairias smulkmenas, trumpam sugrįžti į įsimintiniausius projektavimo ir statybos momentus. Tai akimirka gyvenime, kai gali trumpam stabtelėti kasdienybėje ir pasidžiaugti darbo vaisiais bei gražiu gyvenimu. Interjero fotografavimas man yra šventė, fotografijos ir dizaino menų sąjunga. O kol kas, kol dar neturiu ir negaliu paskelbti profesionalių nuotraukų, kviečiu užmesti akį į keletą interjero fragmentų.

Interjeras be žmonių, be gyvybės būtų tuščias ir bereikšmis. Man patinka tikras gyvenimas su išmėtytais vaikų žaislais, maistu, gėlėmis ir žmonėmis, nors interjero nuotraukose paprastai stengiamasi palikti švarų vaizdą, kad per daug detalių netrukdytų suvokti bendro erdvių vaizdo. Šį kartą paskubomis pavyko nusifotografuoti ir su nuostabiąją šių namų šeimininke.

interjero fotografavimas virtuvė
Interjero fotografavimas – virtuvė

Fotografuojamo namo pirmo aukšto patalpos suprojektuotos bendroje erdvėje, kurią į atskirus segmentus suskirsto keletas vertikalių – virtuvinės spintos, židinio – plokštumų. Judant gilyn nuo įėjimo, praėjus erdvią virtuvę, galima patekti į valgomąjį, o už jo suprojektuota svetainės patalpa. Kairėje svetainės pusėje suprojektuota dar viena erdvi patalpa – pirčių, priepirčio zona. Ši zona langų vitrinų siena tiesiogiai susieta su lauko terasa ir baseinu, sudaro laisvalaikio kompleksą, kuris suteikia namams atpalaiduojantį charakterį. Smagu buvo išgirsti, kad gyventojams būti čia taip gera, jog nesinori važiuoti niekur atostogauti, o draugai besisvečiuodami nepastebi prabėgančio laiko.

interjero fotografavimas - valgomojo fragmentas
interjero fotografavimas – valgomojo fragmentas

Projektuojant interjerą labai svarbu, kad jis savo stilistika derėtų prie pastato architektūros. Idealu, kai pažvelgęs į statinio išorę ir apsilankęs viduje pajauti, kad tai yra vientisas vienalytis kūrinys. Suprojektuoto gyvenamojo namo eksterjere vyraujančių medžio klojinių rašto betono ir skardos motyvai, atsikartoja ir interjero sprendiniuose. Pagrindinės interjero medžiagos – medis ir betonas, balta ir juoda. Man patinka šių medžiagų priešprieša ir kaip jos viena kitą papildo. Betono šaltumą ir rūstumą atsveria ir tuo pačiu pabrėžia, išryškina jo grožį, sendintas šiltas medis, minkšti kilimai, drapiruotos užuolaidos. Pirmo aukšto grindų dangai panaudotas vienalytis išliejamas baltos spalvos betonas, kuris svetainėje pereina į šviesų minkštą kilimą. Abi šios medžiagos išryškina grubaus sienos betono grožį, tuo pačiu jį atsveria ir vizualiai sušvelnina bendra vaizdą. Rezultatas – moderni, šviesi ir jauki erdvė, atkartojanti suprojektuoto gyvenamojo namo eksterjero idėjas.

Priepirtyje ir pirčių zonoje lauko terasa suprojektuota taip, tarsi būtų pratęsiama į patalpų vidų. Eksterjero lankstytos skardos siena natūraliai pereina į interjerą, terasos lentos pratęsiamos per stiklą į priepirčio patalpą. Tokiu būdu gauname darnią kiemo ir vidaus erdvių simbiozę. Terasa su joje esančiu lauko baseinu šiame projekte tapo pagrindine vidaus patalpų ašimi, apie kurią išsidėstę visos pagrindinės pirmo aukšto patalpos.

interjero fotografavimas - priepirtis
Interjero fotografavimas – priepirtis
Svetainės fragmentas
Svetainės fragmentai
Interjero fotografavimas - virtuvės erdvė
Interjero fotografavimas – virtuvės erdvė
Interjeras - miegamųjų medžiagos
Interjeras – miegamųjų medžiagos
Interjero lubų ir laiptų detalės
Interjero lubų ir laiptų detalės
interjero fotografavimas - laiptai
Interjero fotografavimas – laiptai

Sveiki, aš esu Aurėja Šlančė - architektė, interjero dizainerė. Šis puslapis sukurtas gilintis ir rašyti aktualiomis interjero dizaino, pastatų projektavimo, fasadų ir interjero medžiagų sprendimų temomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.