NUO PROJEKTO IKI OBJEKTO biuro interjero projektavimas

nuo projekto iki objekto

Sveiki, šiandien pradedu naują temą, kurioje glaustai apžvelgsiu, nuo ko prasideda bei kuo baigiasi interjero ar pastato projektavimo procesas. Šioje straipsnelių serijoje įdėsiu esamos situacijos, į kurią mes būname pakviesti, nuotraukas, projekto sprendinius, vizualizacijas, idėjas ir galutinio vaizdo fotografijas. Šį kartą pasigilinkime ką visgi reiškia biuro interjero projektavimas.

Šį kartą jus supažindinsiu su „Belam“ telekomunikacijų įmonės biuro interjero projektavimo ir statybos procesu. Mes, kaip architektai – interjero dizaineriai, buvome pakviesti įvertinti tuščias patalpas, kurios per pirmąjį apsilankymą atrodė tikrai įspūdingai. Prie įspūdžių daugiau ar mažiau esame pripratę ir žinome, kad dažnai būna taip, kad kuo labiau atstumianti ar sudėtinga situacija yra, tuo įdomesnis ir originalesnis gali gautis rezultatas. Sekančiai įdedu porą vaizdelių fotografuotų iš tos pačios vietos skirtingais projektavimo etapais – pirmo ir paskutinio apsilankymo metu.

Buro interjero projektavimas
Koridoriaus vaizdas

Projektuojamo biuro patalpos užima visą trečią trijų aukštų pastato plotą, viso apie devynis šimtus kvadratinių metrų. Į biuro patalpas patenkama dviem laiptinėmis išdėstytomis skirtinguose pastato galuose. Taip pat yra krovininis liftas. Dalis ploto numatyta sandėliavimui, techninei daliai.

Biuro interjero projektavimas - holo vaizdas
Priimamojo vaizdas

Apmatavę, įvertinę ir nusifotografavę patalpas, išplanavome jas pagal užsakovo pateiktą poreikių schemą bei nustatytą biudžetą. Šiuo atveju pastarasis buvo minimalus, todėl iškelta būtina sąlyga – panaudoti visas esamas pertvaras ir nekeisti koridorinės planinės struktūros. Suprojektavę aiškų, funkcionalų ir abi puses tenkinantį planą, kūrėme trimatę interjero koncepciją, kitaip dar mūsų vadinama stilistine idėja. Žemiau pridedu mūsų biuro interjero projektavimo metu sukurtus 3D realistinius vaizdus ir, palyginimui greta, galutines nuotraukas.

Biuro interjero vizualizacija ir galutinis vaizdas

Biuro interjero projektas - vizualizacija ir galutinis vaizdas

Dažnai užsakovai nerimauja, o kaipgi viskas atrodys galutiniame etape, ar bus tikrai gerai. Galiu užtikrinti, kad galutinis vaizdas visada atrodo kur kas geriau nei dirbtinis, žinoma, jei užsakovas savo noru nenuklysta nuo projekto ir savo nuožiūra neinterpretuoja brėžinių.

Biuro poilsio zonos projektas
Valgomojo zona

Poilsio patalpoje suprojektuota virtuvėlė, keletas valgymo – bendravimo zonų. Palikta nemaža erdvė poilsio baldams, futbolo stalui ar kitai pageidaujamai laisvalaikio įrangai. Ištisinė sienos plokštuma interjero projekte numatyta įmonės fotografijų eksponavimui.

Projektuojamo biuro interjeras – kainetai
Projektuojamo biuro kabinetas

Projekte numatytas ekonomiškas ir efektingas sprendimas dėl plytų pertvarų apdailos, kuris labai pradžiugino statytojus ir užsakovus savo ekonomiškumu. Sienos lengvai perbrauktos glaisto mišiniu ir nudažytos. Taip išvengta tinkavimo darbų ir laimėtas paviršius, suteikiantis stiprų charakterį bendrame interjero sprendime. Grubi, išraiškingos tekstūros siena, įneša gyvybingumo sterilioje ofiso aplinkoje.

Apšvietimas suprojektuotas bendras ir koncentruotas virš darbo vietų. Koridoriuje įrengtos perimetrinės led juostos apšviečiančios ir išryškinančios baltos plytų sienos tekstūrą.

Grindims panaudota vinilinė „Amtico“ danga, turinti subtilų dizainą, optimalias technines sąvybes, bei tinkamą kainą.

Visi baldai biuro interjero projektavimo metu pagaminti  pagal individualų projektą.

Galutinis rezultatas – neutralios monochrominės erdvės, neerzinančios ryškiomis spalvomis ar detalėmis, kuriose pagrindinis dėmesys nukreipiamas į žmones.

Sveiki, aš esu Aurėja Šlančė - architektė, interjero dizainerė. Šis puslapis sukurtas gilintis ir rašyti aktualiomis interjero dizaino, pastatų projektavimo, fasadų ir interjero medžiagų sprendimų temomis.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.