AUKSAS INTERJERE – TOP-4

Auksas interjere - TOP-4

1. Vazonas, kurių yra visokių skirtingų dydžių – Scultuna, dizainerė Monica Förster 2. Meno kūrinys, paveikslas – Andras Kiss koliažas 3. Žvakidės – dizaineriai Broberg & Ridderstråle 4. Toršeras – dizaineris Michael Verheyden

Auksas interjere daug kam asocijuojasi su prastu skoniu ir desperatišku noru pabrėžti savo finansinę galią. Neslėpsiu, kad šis požiūris nesvetimas ir man, nes jau daugelį metų labai atsargiai ir įtariai žiūriu į šią medžiagą. Daug metų projektuodama interjerus pastebėjau, kad saikingai ir subtiliai panaudojant, aukso medžiaga gali labai jaukiai papildyti interjero spalvinę gamą. Auksinė spalva atstoja geltoną ir yra pagerinta jos versija, kadangi turi ir savo natūralų metalo medžiagiškumą. Dažniausiai auksinei spalvai išgauti naudojamas žalvario metalas ar jo lakštai. Ypatingai gerai aukso spalvos žalvario detalės dera prie tokių spalvų ir paviršių, kurie kontrastuoja su šia medžiaga. Tokiu būdu išvengiame pernelyg nusaldinto ir pretenzingo interjero vaizdo. Auksines interjero detales siūlyčiau naudoti kartu su grubiais betono paviršiais, betoną atkartojančiomis plytelėmis, tamsiomis spalvomis. Ypatingai gyvą švytintį auksą nuramina ir įrėmina tamsiai pilki atspalviai.

Projektuojant interjerą aukso spalvos detalėms paprasčiausia yra rinktis šviestuvus, maišytuvus, rankenas, vazas, žvakides, indus ir kitas panašias smulkmenas. Įspūdingiausiai ir moderniausiai atrodo minimalios estetikos ir paprastų, aiškių formų dizaino gaminiai. Puikus sprendimas – projektuojant interjerą panaudoti lygas metalines plokštumas, kurių svarbu nepadauginti.

Dizainerės Monicos Forster sukurti gėlių puodai primena klasikinius vazonus iš terakotos. Jie atrodo labai moderniai, nors turi išlaikytą klasikinę formą.

Įspūdingas Andras Kiss įvairių medžiagų, padengtų aukso spalvos akrilu, koliažas. Žalvario spalvos paveikslą galite rasti ir lietuvių autorių galerijoje. Tomas Vilčiauskas yra sukūręs reljefinį paveikslą religine tematika. Meno gurmanams ir kolekcionieriams siūlyčiau atkreipti dėmesį į itin originalų braižą turinčius Rudolf Stingel darbus.

Minimalios estetikos ir paprastų aiškių formų belgų dizainerio Michael Verheyden taurių medžiagų šviestuvai sukuria subtilios, ramios prabangos jausmą interjere. Tokį įspūdį šie gaminiai perteikia savo kokybės ir aukšto lygio meistriškumo dėka. Tokie šveistuvai šiuolaikiški ir tuo pačiu nepavaldūs laikui.

Sveiki, aš esu Aurėja Šlančė - architektė, interjero dizainerė. Šis puslapis sukurtas gilintis ir rašyti aktualiomis interjero dizaino, pastatų projektavimo, fasadų ir interjero medžiagų sprendimų temomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.