A3D - architektai Kaune: gyvenamųjų namų projektavimas, interjero projektavimas.

Namo istorinės architektūros kvartale projektas

Marius Šlančius
Marius Šlančius
architektas, projektų vadovas
Aurėja Šlančė
Aurėja Šlančė
architektė, interjero dizainerė
Instagram
Namo istorinės architektūros kvartale projektas

Projekto architektai: Aurėja Šlančė, Marius Šlančius

Namo projektavimo vieta: Kaunas

Namo projektavimo metai:  2013

Plotas: 267 m², sklypas 1174 m²

Projekto aprašymas:

 "Baltijos mūras ir stogas 2013“ tarptautiniame išskirtinių mūrinės architektūros sprendimų konkurse organizuojamame kompanijos Wienerberger AS, Čerpėmis dengto stogo namo projekto kategorijos laimėtojas.  

Privataus gyvenamojo namo sklypas yra ant šlaito Žaliakalnio istorinės architektūros gyvenamajame kvartale, kuris užstatytas dvitešimtojo amžiaus pradžios vilomis.

Mūsų architektų užduotis buvo suprojektuoti senojo namo, statyto laikotarpyje tarp 1-ojo ir 2-ojo pasaulinio karo, išplėtimą, suprojektuojant naujas svetainės, virtuvės, miegamojo, namų kino ir pirties gyvenamasias erdves.

Naujajam architektūriniam tūriui numatyta vieta pietinėje sklypo pusėje, išilgai sklypo. Namo priestatas projektuotas atsuktas į vaizdingą apylinkių panoramą, atsiveriančią nuo šlaito viršaus.

Namo projekte naujo pastato architektūrinis tūris sujungtas su senuoju skaidria stikline jungtimi, jungiančia du šlaitinių stogų pastatus, taip pabrėžiant seną ir naują dalį. Naujo projektuojamo tūrio apdaila sukuria atitinkamą kontrastą, išryškinanti skirtingų pastatų architektūros ir statybos laikotarpius.

klausimai, komentarai