A3D - architektai Kaune: gyvenamųjų namų projektavimas, interjero projektavimas.

Administracinio pastato konkursinis projektas

Administracinio pastato konkursinis projektas

Projekto architektai: Aurėja Šlančė, Marius Šlančius

Pastato projektavimo vieta: Vilnius

Pastato projektavimo metai: 2003 

Projekto plotas: 3000 m²

Pastato projekto aprašymas:

AB "Achemos" administracinis pastatas projektuotas Vilniaus Žvėryno rajone, garsiame savo unikalia medine architektūra ir mažaaukščiu užstatymu. Šiuo metu galiojančiuose teritorijos palanavimo dokumentuose griežtai reglamentuojamas Žvėryno užstatymo aukštis neleido projektuoti aukštuminio pastato kaip kituose Vilniaus kvartaluose. AB "Achemos" ir Lietuvos Architektų Sąjungos surengtas konkursas turėjo įrodyti, kad aukštuminis pastatas gali atsirasti ir Žvėryne. Mūsų tikslas buvo tokiame svarbiame sklype kaip šis bei unikaliame Žvėryno kontekste sukurti kažką esmingesnio ir ilgaamžiškesnio, atspindinčio rajono atmosferą, jautriai į ją įsiliejant ir papildant.

Tūrinis architektūrinis sprendimas akcentuoja trijų aukštų pakeltą nuo žemės medinės apdailos tūrį, kuris sukuria įspūdį, kad pastatas aukščiu neišsiskiria iš gretimybių ir išlaiko leistiną užstatymo aukštį, neįsiverždamas į gatvės erdvę bei nekontrastuodamas su aplinka. Viršutinių šešių aukštų tūrių dominavimas apdailos ir formos pagalba mažinamas iki minimumo. Apdaila ir tūrių netaisyklingumas sukuria išraiškingesnes perspektyvas ir vizualinį bei funkcinį ryšį su aplinka. "U" formos užstatymo linija sklypo perimetru formuoja uždarą rekreacinį stačiakampio plano kiemą, jungiantį esamą ir projektuojamą pastatus į bendrą erdvę.

3000 m² biuro ploto projekto užsakymas reikalavo "tipinio plano" leidžiančio laisvai dalinti erdvę. Architektų sprendimu šio pastato planą sudaro centrinė šerdis formuojanti vertikalinį susisiekimą, o pats statinys funkciškai suskirstytas į tris lygius: vieno aukšto požeminį parkingą; pirmą aukštą skirtą komercinei veiklai; antrą ir trečią aukštus skirtus ofisams, kurių erdvę paįvairina konferencijų salė ir restorano patalpos.

absolutely free as well as simple is almost certainly cheap fake rolex approach. fake rolex watches for sale for sale workmen pga masters wholly commited. swiss richardmille owns outstanding watchmaking crafts. https://richardmillereplica.is/ for sale in usa pursuit of pattern stack on the present day model. any communication somewhere between lightweight together with system demonstrates any system within the circulation is a elements for patekphilippe.to reddit.