A3D - architektai Kaune: gyvenamųjų namų projektavimas, interjero projektavimas.

GALERIJOS KOMPLEKSO VILNIUJE KONKURSINIS PROJEKTAS

Marius Šlančius
Marius Šlančius
architektas, projektų vadovas
Aurėja Šlančė
Aurėja Šlančė
architektė, interjero dizainerė
Instagram
GALERIJOS KOMPLEKSO VILNIUJE KONKURSINIS PROJEKTAS

Projekto architektai: Aurėja Šlančė, Marius Šlančius

Pastato projektavimo vieta: Vilnius

Projekto metai: 2001

Projekto plotas: 15270 m²

Konkursinio projekto aprašymas:

Konkursinis projektas apdovanotas - 3-ioji vieta.

A. Gudaičio galerijos su viešbučiu - komercijos centru Gedimino prospekte, Vilniuje konkursinis projektas.

Projektuojant daugiafunkcinį pastatą architektai nusistatė tikslą – išsaugoti jaukų skverelį, žaliuojančią ramybės oazę, suteikiančią prieglobstį nuo miesto šurmulio, tam tikslui suprojektuojant paveikslų galerijos patalpas ir mažą kiemelį.

Pastato architektūrą įkvėpė esamo skvero medžių formos: masyvi lapija meta šešėlį – tai viešbučiui skirti tūriai, o kamienai peršviečiami, nevaržantys žvilgsnio ir srautų judėjimo – tai lengvos skaidrios prekybos centro konstrukcijos.

Kadangi pastate talpinama daug funkcijų, jame cirkuliuoja įvairūs srautai: transportas, viešbučio gyventojai, prekybos centro bei restorano lankytojai. Kaip alternatyva jų sąveikai sušvelninti architektų siūloma kai kuriuos srautus sulieti. Šiuo projektiniu sprendimu sujungiami į bendrą erdvę viešbučio priimamasis, atriumas, kavinė ir paveikslų galerija.

Konkursiniame projekte architektai pastatus sudalino į atskirus tūrius pagal funkcijas: projektuojami dviejų aukštų požeminiai garažai su krovininiais ir keleiviniais liftais. Pirmuosius tris aukštus užima prekybos centras ir restoranas, atveriantis lankytojams judraus Gedimino prospekto vaizdą pro stiklines sienas. Viršutiniai aukštai skirti viešbučiui. Jo dinamiški architektūriniai tūriai suprojektuoti uždedant juos ant pagrindinio korpuso ir orientuojant įstrižai Gedimino prospektui, taip išsprendžiant natūralios šviesos patekimo į apaprtamentus problemą.

 

 

klausimai, komentarai