A3D - visuomeniniu pastatu, interjeru, gyvenamuju namu projektai

ADMINISTRACINIS PASTATAS

Marius Šlančius
Marius Šlančius
architektas, direktorius
Aurėja Šlančė
Aurėja Šlančė
architektė
Instagram

AB "Achemos" administracinis pastatas projektuotas Vilniaus Žvėryno rajone, garsiame savo unikalia medine architektūra ir mažaaukščiu užstatymu. Šiuo metu galiojančiuose teritorijos palanavimo dokumentuose griežtai reglamentuojamas Žvėryno užstatymo aukštis neleido projektuoti aukštuminio pastato kaip kituose Vilniaus kvartaluose. AB "Achemos" ir Lietuvos Architektų Sąjungos surengtas konkursas turėjo įrodyti, kad aukštuminis pastatas gali atsirasti ir Žvėryne. Mūsų tikslas buvo tokiame svarbiame sklype kaip šis bei unikaliame Žvėryno kontekste sukurti kažką esmingesnio ir ilgaamžiškesnio, atspindinčio rajono atmosferą, jautriai į ją įsiliejant ir papildant.

Tūrinis sprendimas akcentuoja trijų aukštų pakeltą nuo žemės medinės apdailos tūrį, kuris sukuria įspūdį, kad pastatas aukščiu neišsiskiria iš gretimybių ir išlaiko leistiną užstatymo aukštį, neįsiverždamas į gatvės erdvę bei nekontrastuodamas su aplinka. Viršutinių 6 aukštų tūrių dominavimas apdailos ir formos pagalba mažinamas iki minimumo. Apdaila ir tūrių netaisyklingumas sukuria išraiškingesnes perspektyvas ir vizualinį bei funkcinį ryšį su aplinka. "U" formos užstatymo linija sklypo perimetru formuoja uždarą rekreacinį stačiakampio plano kiemą, jungiantį esamą ir projektuojamą pastatus į bendrą erdvę.

3000 m² biuro ploto užsakymas reikalavo "tipinio plano" leidžiančio laisvai dalinti erdvę. Planą sudaro centrinė šerdis formuojanti vertikalinį susisiekimą, o pats pastatas funkciškai suskirstytas į tris lygius vieno aukšto požeminį parkingą; pirmą aukštą skirtą komercinei veiklai; antrą ir trečią aukštus skirtus ofisams, kurių erdvę paįvairina konferencijų salė ir restorano patalpos.

klausimai, komentarai